Nasza impreza odbywa się w bardzo klimatycznym miejscu. Na szczycie wulkanicznej góry znajduje się Zamek Grodziec. Ta średniowieczna, górska warownia położona jest na terenie Gór Kaczawskich, które są najmniej poznanymi górami w naszym kraju. Góry Kaczawskie zwane są „Krainą Wygasłych Wulkanów” i rzeczywiście okolica usiana jest szczytami mającymi wulkaniczny charakter. Nie ma takiego drugiego miejsca w Polsce. Sam zamek również znajduje się na szczycie wulkanicznym. Z tego też powodu w zamku i jego okolicach panują specyficzne warunki klimatyczne. Stoki zamkowej góry porasta bukowy las.

Zamek gościł Wiedźmina, gdy kręcono serial telewizyjny, regularnie odbywają się tu turnieje rycerskie … i w tym właśnie interesującym, przepełnionym klimatem średniowiecza miejscu odbywa się Maraton Karate.

W czasie poprzednich edycji Maratonu trenowaliśmy w Sali Książęcej, na murach zamku, w podziemiach, na dziedzińcu, za zamkowymi murami. Obiekt zapewnia wspaniałe warunki. Będziemy w zamku trenować i w zamku … spać. Po całym dniu pełnym treningowych atrakcji udamy się do swoich komnat … spać, a gdyby ktoś w czasie wyczerpującego treningu poczuł, że brakuje mu energii, może się zdrzemnąć w Sali Książęcej.

Piękne miejsce, doskonałe warunki, otwarci ludzie (tylko takich przyjmujemy) i fantastyczni instruktorzy.

Serdecznie zapraszam wszystkich trenujących sztuki walki bez względu na styl i stopień zaawansowania.

Serdecznie zapraszam wszystkich trenujących sztuki walki bez względu na styl i stopień zaawansowania.